دستگاه upvc تک فاز

دستگاه upvc تک فاز

2/5 - (1 امتیاز)

بیشتر دستگاه های یو پی وی سی از برق سه فاز استفاده می کنند اما می شود این دستگاه ها را با اینورتر به دستگاه upvc تک فاز تبدیل کرد.

چگونه برق تک فاز به سه فاز تبدیل می شود؟

اینورتر برق ۲۲۰ (تک فاز) را به ۳۶۰ ولت (سه فاز) تبدیل می کند و دستگاه upvc تک فاز از برق شهری 220 ولت استفاده می کند و برای تبدیل آن به سه فاز اینورتر را در تابلوی برق و بر سر راه دستگاه قرار می دهند و سپس اینورتر برق ورودی 220 ولت را به 360 ولت یعنی سه فاز تبدیل می کند و به دستگاه می فرستد و بدین صورت دستگاه مانند دستگاه سه فاز می شود و از 360 ولت تغذیه می کند.

بهتر است دستگاه های صنعتی از برق سه فاز یا ۳۶۰ ولت استفاده نمایند چرا که بخشی از قدرت دستگاه توسط باد تامین می شود و دستگاه ها از هر دو قدرت برق و باد برای راه اندازی استفاده می کنند..

برق ۳۶۰ ولت قدرت بیشتری را به دستگاه می دهد. در کارهای صنعتی موتورهای سه فاز نسبت به موتورهای تک فاز طول عمر بیشتری دارند بنابراین توصیه می شود تا جایی که ممکن است از دستگاه های سه فاز استفاده شود.

اما اگر به برق سه فاز دسترسی وجود نداشت یا برق کارگاه تک فاز بود از دستگاه های تک فاز یا ۲۲۰ ولت نیز استفاده شود.

دستگاه تک فاز upvc دارای دو مدل می باشد:

مدل اول:

خود دستگاهها تک فاز می باشند و به صورت فابریکی و کارخانه ای موتور تک فاز دارند.

 

مدل دوم :

دستگاه هایی که موتور سه فاز دارند و تبدیل به تک فاز می شوند.

 

دستگاه سه فاز به چه صورت به تک فاز تبدیل می شود؟

  1. با استفاده از قطعه اینورتر 

با استفاده از اینورتور عمر دستگاه و کیفیت کار دستگاه بیشتر می شود. در مدل اینورتر قیمت تک فاز کردن کمی بالاتر از مدل خازن است.

    2. با استفاده از خازن

بدین صورت که با استفاده از خازن، موتور سه فاز به تک فاز تبدیل می شود . در مدل خازن طول عمر خازن کم است و ممکن است سریع دچار مشکل شده و خراب شود اما از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر از مدل اینورتر می باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *