فرآیند تولید پروفیل upvc برای دستگاه upvc

فرآیند تولید پروفیل upvc

5/5 - (1 امتیاز)

در فرآیند تولید پروفیل upvc از ماده اولیه به شکل پودر یا گرانول استفاده می شود. اگر ماده اولیه پودر باشد از منبع تغذیه خودکار و اگر ماده اولیه گرانول باشد از vacuum feeder and dryer استفاده می شود. ماده اولیه از منبع تغذیه وارد مخلوط کن شده و با مواد افزودنی مورد نیاز کاملا مخلوط می شود . سپس این مخلوط به دستگاه اکسترودر تک پیچ انتقال می یابد. ماده خارج شده از اکسترودر یک پلاستیک نرم می باشد که به راحتی شکل پذیر است. مواد خارج شده از اکسترودر وارد قالبی با شکل و طرح مورد نظر می شود. در مرحله بعدی از دستگاه Vacuum forming table که در آن لوله آب و پمپ خلاء وجود دارد می گذرد تا پروفیل شکل دقیق قالب را به خود بگیرد و همچنین خنک شود. بخش حمل و نقل یا Haul off unit کمک می کند تا پروفیل از این قسمت به میز برش فرستاده شود. در قسمت برش دستگاه UPVC، پروفیل تولید شده به اندازه های مورد نظر برش داده می شود . پروفیل با stacker نگهداری می شود و برای خرد کردن ضایعات پروفیل از دستگاه سنگ شکن یا crusher استفاده می شود.

با ما باشید در ادامه فرآیند تولید پروفیل upvc را به طور کامل به شما خواهیم گفت.

میکس مواد اولیه پروفیل در میکسر

در این مرحله وقتی ترکیبات موردنظر آماده شد مواد اولیه پروفیل را در میکسر با هم مخلوط می کنند. مهم ترین نکته در هنگام مخلوط کردن مواد، دمای میکسر است. پس از مخلوط کردن، مواد میکس شده را بوسیله لوله به مخازن منتقل می کنند مواد اولیه تولید پروفیل به مدت 16 تا 24 ساعت برای از بین بردن الکتریسیته ساکن و هم دما شدن مواد با دمای محیط، در مخازن می مانند.

اکستروژن مواد اولیه تولید پروفیل Upvc

پس از میکس کردن، مواد اولیه به طور اتوماتیک به دستگاه اکسترودر منتقل می شوند . مواد با استفاده از چرخ دنده های حلزونی و در دمایی معین به سمت جلو حرکت می کند. در طول این مسیر خمیری یکسان بدست می آید که کاملا یکدست است.

دستگاه اکسترودر مواد اولیه را با حرکت دوران ، به سمت قالب هدایت می کند.

خمیر تشکیل شده با فشار ناشی از چرخ دنده ها از قالب پروفیل بسته شده در انتهای اکسترودر که دارای درجه حرارت تقریبی 200 درجه سانتیگراد است خارج می شود. قالب ها با توجه به نوع پروفیل ساختار متفاوتی دارند.

پس از خروج پروفیل از اکستروژن به دلیل دمای بالای آن ، امکان تغییر شکل و تثبیت ساختار پروفیل Upvc وجود دارد. بنابراین وارد مرحله خنک سازی کالیبراتور خشک می گردد.

پس از تثبیت اولیه شکل پروفیل، با عبور این محصول از حمام آب خنک (کالیبراتور تر) پروفیل کاملا تثبیت می شود و شکل دائم آن ایجاد می گردد. تمامی حرکات پروفیل پس از اکستروژن توسط غلطک های کشنده انجام می گردد.

سپس آب اضافی باقیمانده بر روی پروفیل توسط دمنده های تعبیه شده بعد از واترتانک، خشک شده و اطلاعات پروفیل شامل تاریخ و ساعت دقیق، برند و… توسط جت پرینتر بر روی پروفیل چاپ می گردد. در انتها مرحله بسته بندی و چسباندن لیبل بر روی پروفیل Upvc آغاز می شود.

پروفیل Upvc در دو نوع پروفیل با لاستیک و بدون لاستیک به بازار عرضه می شود که مرحله اتصال لاستیک به پروفیل قبل از چسباندن لیبل انجام می گردد. همچنین تولید پروفیل لمینت طرح چوب نیز به همین صورت است.

 

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *