مزایا و معایب استفاده از دستگاه upvc


5/5 - (1 امتیاز)

از مزایا و معایب استفاده از دستگاه upvc که در تولید و تشکیلات پنجره مورد استفاده قرار گرفته می شود , این نوع دستگاه ها در کارگاه های پنجره سازی در خدمات و قدرت بالا می توان از ابتکار و عملکرد بالا بهره برد. همینطور این مزایا و معایب استفاده از دستگاه upvc می تواند در خیلی فریم ها و صفحه بندی های پروفیلی مورد استفاده دستگاه های upvc قرار گرفته می شود.

پنجره ها به طور قطعی از بخش های مختلفی تولید شده است:


 فریم
– 
طرحی است که قاعدتا به شکل L می باشد . این صفحه دور و بر پیرامون پنجره را جمع کرده است . ودر اصل نگاه دارنده قسمت های داخلی پنجره و نقطه اصلی اتصال پنجره به ساختمان است .
دراین پروفیل قطعا ازیک رشته آبندی استفاده می شود . ولی بعضی اوقات ازدو نوار که دقیقا پشت به پشت هم قرارمی گیرد نیز استفاده می کنند .
طرح های صفحه بندی در اندازه متفاوت وجود دارد که کارکرد آنها نیز بر اساس استاندارد های در و پنجره تعریف و تمجید شده و دارای مغایرت هایی می باشد .


صفحه قاب بازسازی :
نوعی صفحه است که در کار های خراب شده در پنجره های تعویضی استفاده خواهد شد.
– 
فریم های خاص:
که بر اساس کاربرد آن مختلف ، ولی خیلی کم مصرف می باشند.
در پنجره های کشویی ، این برش ها پر حجم تر و بیشتر به شکل یو U می باشد . 

مزایا و معایب استفاده از دستگاه upvc  و کارکرد آن(مزایا)

1-داشتن امنیت:
در دیلای ماک برش های پنجره UPVC مجهز به رین فورس منت در مقاطع فلزی گالوانیزه می باشند. که سبب محکم بودن به پنجره ها در قبال تغییر شکل و باعث تعادل در اسباب آلات نیز می باشد.
پنجره ها UPVC با توجه به این که وجود مسدود کننده های گوناگون که در حیطه اطراف باز شو قرار دارد ، به علاوه بر عایق سازی مناسب و مجذوب شدن دو قسمت ثابت و بازشوی پنجره ، سبب افزایش امنیتی نیز گردیده می شود.

2-بازدارنده حرارتی:
از نوع upvc 
ماتریالی کاملاً نارسانا می باشد که در پنجره ها برشی می توان از شیشه های یک ، دو یا سه جداره استفاده کرد و این مسئله می تواند به بالا بردن میزان بازدارنده سازی در پنجره ها کمک نماید.

3- بازدارنده صوتی:
پنجره های UPVC به دلیل استفاده از مترالا PVC و طراحی داخلی سطوح های مقطع های بازدارنده صوتی بوده و می تواند معضلات فراوان در جمع آوری صنعتی آلودگی صوتی را به خوبی مهیا می سازد.

4-باز دارنده در برابر رخنه آب و گرد و غبار های کاذب:
پنجره ها ، با بهره گیری از دو یا سه رشته آبندی در بخش شیشه و بازشو و همچنین طراحی دقیق در مقطع های پروفیلی UPVC از ورود باد ، آب و گرد و غبار و غیره به داخل پنجره ها جلوگیری می کند .

5-بازدارنده الکتریسیته:
معضلاتی که در ارتباط با برق یا صاعقه با پنجره فلزی رخداد می گردد ، در این نوع از پنجره ها با توجه به جنبش و جنس پروفیل ها بر طرف شده است.

6-تنوع رنگ:
با توجه به تکنولوژی های خاص در رنگ آمیزی می توان رنگ های با تنوعی را در پنجره های UPVC نمایان کرد.

 

مزایا و معایب استفاده از دستگاه upvc (معایب)

1-در صورتی که پروفیل پنجره از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد و از مواد بیهوده و بازیافتی یو پی وی سی تهیه شده باشد باد به مرور زمان سبب شکسته شدن و یا تغییر به رنگ زرد خواهد شد

2- اگر در موقع تولید در و پنجره های روکشی فلزی عملکرد نا تمام و یا از برش باشد پس از نصب سبب خمیده شدن و تغییر شکل در و پنجره خواهد شد و در اکثریت مواقع موجب خراب شدن در و پنجره خواهد شد و دیگر هیچ گونه تعمییری و خطکشی کاری فایده ایی نخواهد داشت و بیشتر در ساخت و ساز کاران و پیمانکار های ساختمان به جنبش اقتصادی درخواست در سفارش در و پنجره یو پی وی سی را در نظر نمی گیرند و به کیفیت آن محصول و به زمینه و سبک تولید کننده و رضایت مشتری اصلا عنایت ندارند

به هرحال زمینه طولانی تولیدکنند گان در قطعات دستگاه های upvc و پنجره یو پی وی وسی UPVC و رضایت مشتری ها اکثرا در بهرمند ساختن از  توانایی های مطلوب در و پنجره مشتری ها نیز تاثیر گذار خواهد بود و مشتری معقول و مجرب همیشه در رتبه اول به دنبال کیفیت محصول هستند و در رتبه دوم تعرفه تمام شده مناسب است.

3- در و پنجره های یو پی وسی را نباید در مرکز های آزمایشگاهی و یا محل هایی که با مواد شیمیایی و یا گرمایی مثل کوره ها بکار برد

4- از کاربرد مواد شستشو مثل وایتکس برروی پروفیل ها کاملا پرهیز کنید چون سبب عملکرد و فعالات خطرناک شیمیایی می شود و به سلامتی انسان زیان آور خواهد بود

5-در منطقه های بسیار سرد و سوز یا خیلی گرم تفاوت درجه بین 50 از برش های مداوم و مناسب استفاده کنید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *