مزایا و تفاوت پنجره های UPVC و پنجره های آلومینیومی چیست؟

تفاوت پنجره UPVC و پنجره آلومینیومی

آیا به دنبال سرمایه گذاری در برخی از پنجره های دو جداره جدید یا پنجره های سه جداره برای خانه خود بوده اید و مدام شاهد صحبت شرکت های مختلف در مورد پنجره های uPVC و آلومینیوم بوده اید؟ همیشه کاملاً مشخص نیست که تفاوت پنجره UPVC و پنجره آلومینیومی چه می باشد، درست است؟

خوب، به همین دلیل در ادامه مزایای هر نوع پنجره برای کمک به شما در انتخاب آگاهانه یک پنجره عالی و مناسب برای خانه شما آورده شده است.

مزایای پنجره UPVC چیست؟

اگر به دنبال شیشه های دو یا سه جداره جدید برای کمک به عایق بندی خانه خود هستید، پنجره های uPVC گزینه بسیار خوبی هستند. در اینجا برخی از مزایای اصلی این پنجره به کمک دستگاه upvc ذکر شده است :

 • نگهداری و تمیز کردن پنجره های uPVC بسیار آسان است و فقط با دستمال مرطوب می توان آن ها را مانند جدید ساخت.

 

 • uPVC یک ماده طبیعی گرم است و فریم های چند جداره uPVC برای عایق بندی عالی هستند، به شما کمک می کنند تا در زمستان صورت حساب خود را پایین نگه دارید. پنجره های ساخته شده با uPVC به طور کلی عایق های حرارتی بهتری نسبت به آلومینیوم هستند.
 • uPVC یک ماده سبک است، که باعث می شود پنجره های دو جداره یا سه جداره uPVC نصب سریع و آسان داشته باشند.
 • uPVC در شرایط عالی می تواند تا 20 سال دوام بیاورد، به این معنی که سرمایه گذاری شما دوام بیاورد. آن ها همچنین در طول عمر خود رنگ خود را از دست نخواهند داد و یا کمرنگ نمی شوند.
 • تمام پنجره های uPVC پوسیده نخواهند شد، پوست نمی گیرند، و تاب نخواهند خورد.
 • uPVC تمایل دارد ارزان تر از آلومینیوم باشد.

مزایای پنجره های آلومینیومی چیست؟

برخی از مزایای منحصر به فرد پنجره های آلومینیومی نیز وجود دارد که ارزش شناسایی آن ها را دارد :

 • آلومینیوم نسبت به uPVC قوی تر است. این بدان معناست که پنجره های آلومینیومی به دلیل استحکام قاب ها، می توانند ظاهر باریک تری داشته باشند و از سطح شیشه ای بیشتری برخوردار باشند. به همین دلیل آن ها در ساختمان های تجاری و عمومی مانند مدارس، ادارات و ساختمان های دولتی بسیار محبوب هستند. اگر به دنبال طرحی به خصوص بزرگ هستید، این می تواند برای یک خانه مسکونی نیز مزیت خوبی داشته باشد.

 

 • آلومینیوم بسیار با دوام است، به این معنی که هر اتمام انتخابی شما برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت. پنجره های آلومینیومی می توانند تا 20 سال دوام داشته باشند.
 • پنجره های آلومینیومی همچنین سازگار با محیط زیست هستند. آلومینیوم به طور نامحدود قابل بازیافت است، هنگامی که آن را بازیافت می کنید، آلومینیوم جدید بسیار با کیفیت ایجاد می کند و فرآیند فقط 5٪ از انرژی مورد نیاز برای ایجاد فلز اولیه را مصرف می کند.
 • انعطاف پذیری طراحی آلومینیوم بیشتر از uPVC است و طیف رنگ های موجود (از جمله دو رنگ) شگفت انگیز است.
 • پنجره های آلومینیوم برای مقاومت در برابر برخی از شرایط بسیار شدید و زنده ماندن در آزمایشات در گروه های شدید قرار گرفتن در معرض، طراحی شده اند.

در این مقاله بیشتر با تفاوت پنجره UPVC و پنجره آلومینیومی آشنا شدید و هر دو گزینه مزایای خوبی دارند، اما اینکه آیا مناسب شما هستند به نیازهای منحصر به فرد شما بستگی دارد. اکنون با ما تماس بگیرید و مشاوران دیلایماک درباره همه گزینه های موجود با شما صحبت خواهند کرد.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *